İngilizce Çalışma İpuçları / 2

Online ingilizce özel ders

Ülkemizde İngilizce yeterliliğine sahip olmanın önemi herkesçe bilinen bir realitedir. Bu bağlamda bir çok insan kendi kendine İngilizce çalışıyor. Kimileri ise daha kontrollü ve hızlı ilerleyebilmek için İngilizce Özel dersler alıyor. Bu süreci daha da hızlandırabilmenin bazı basit teknikleri vardır. İngilizce çalışırken de bu önemli püf noktalarının farkında olmamız, zamanımızı daha etkin kullanmamızı sağlayacaktır. Aksi takdirde, aynı noktaya çok daha kısa zamanda varabilmek varken daha fazla zaman ve efor harcamış oluruz. Bu yazımda mevcut dil edinim amaçlarınıza sizi daha kısa sürede ulaştırabilecek bir ip ucu vermek istiyorum.

Dil Ediniminde “Devamlılık” İlkesi

Öncelikle bilinmesi gerekir ki, dil eğitiminde devamlılık başarıyı garantileyecek en önemli etkendir. Görselle aktarmak istediğim, çoğu zaman küçük te olsa düzenli olarak yapılan çalışmaların, nicelik olarak daha büyük olsa da parça parça ve düzensiz olan çalışmalardan çok daha etkili olduğudur.
Bunun sebebi edinmenin gerçekleşmesi için gereken tekrar miktarının daha kısa süreli döngüler içinde sağlanarak bilginin pekişmesine imkan tanımaktır. Aksi durumda ise kopuk kopuk bilgilerin bilgiyi pekiştirecek sıklığa ulaşmalarını beklemek gerekecektir. Bu kıyasla daha uzun bir süreci gerektirir.

Karda iz sürmek! / İngilizce Özel Ders

Dil edinimdeki bu süreci farklı bir örnekten hareketle açıklayabiliriz. Düşünelim ki, karlı bir havada sadece ayak izlerini görebildiğiniz birini takip edip onun ulaştığı yere varmak istiyorsunuz. Bu durumda karda oluşan ayak izlerinin yağan kar dolayısıyla silinmemesi için belli bir süratle ilerlemeniz gerekir. Aksi halde, kar izleri silecektir ve yönünüzü kaybetmeniz muhtemel sonuç olacaktır.

Benzer bir şekilde İngilizce çalışırken de önceki bilgilerin silinmemesi aksine kümülatif olarak birbirini desteklemesi ve üzerine eklenmesi gerekir. Dolayısıyla da bilgilerin tazelenmesi ve pekişmesi adına yapılan etkinliklerin belli bir sıklıkla devamlılığı esas almanın önemi ortaya çıkar. Ancak böylece mevcut edinilen bilgiler daha önceden alınan ve daha sonra alınacak bilgilerle bir sinerji oluşturabilir.

Nice etkin çalışmalar dilerim.


online İngilizce özel ders, İngilizce özel ders kartal